Як полюбити себе? 10 простих кроків

Багато бід виникають через те, що людина не вміє любити себе. І поки вона не навчиться цього почуття, проблеми наростатимуть, як снігова куля. Щоб життя було щасливим і радісним, щоб не мучити себе в сумнівах і не займатися постійним самокопанням, людині необхідно навчитися любити себе.
Що означає любов до себе і який у ній сенс?
Звичайно, любити себе – це не означає стояти перед дзеркалом і постійно повторювати собі і всім оточуючим: «я найчарівніша і приваблива». Це більше схоже на безпричинне самолюбування, нарцисизм. Любов до себе будується на самоповазі та дбайливому ставленні.
Якщо людина починає любити себе, у неї стає набагато менше проблем. Любов до себе не дозволяє займатися самоприниженням. Життя людини стає творчим, а не деструктивним.
Якщо людина любить себе, вона береже власне здоров’я, не має шкідливих звичок (або намагається їх кількість мінімізувати, а потім і викоренити). Якщо займатися самопізнанням, вести здоровий спосіб життя та жити в гармонії з природою, то за працездатність, інтелект та психіку можна не переживати.
Якщо людина любить себе, вона майже завжди відрізняється гарним настроєм. До того ж вона наповнена натхненням і енергією.
Завдяки любові до себе людина може краще взаємодіяти у колективі. Вважається, що якщо людина любить себе, її полюблять і інші. Хоча така думка теж не зовсім правильна. Якщо людина переглянула ставлення до себе і почала себе любити, це не означає, що оточуючі різко її полюблять і почнуть поважати і цінувати.
Як полюбити себе?
Існують такі прості правила, що допомагають сформувати любов до себе. Крок за кроком народжуватиметься повага, любов до себе.
1. Кожна людина вже самодостатня, тому не варто шукати вади в собі через відсутність партнера, дітей, високооплачуваної роботи, будинку та інших нюансів, нав’язаних суспільством. Не треба зневажати себе за «немодельну» зовнішність, відсутність кубиків преса, зайву вагу і не варто перекроювати своє тіло під інших.
2. Любов до себе безумовна, для неї не потрібні причини. Потрібно вчитися любити себе просто так, тому що ти є на світі.
3. Постійне порівняння себе з іншими людьми підриває самооцінку, заважає прийняттю себе. Кожна людина унікальна по-своєму, у кожного свій шлях.
4. Варто самому прагнути поліпшення (відмовитися від брехні навіть по дрібниці; розвивати себе як фізично, а й духовно). Не варто захоплюватися сумнівними розвагами та долучатися до негативних звичок і дій.
5. Не варто чекати похвали та нагород від інших. Слід хвалити та заохочувати себе.
6. Не варто спілкуватися з тими, хто ставиться зневажливо, не поважає, ігнорує. Краще вчасно розлучатися з токсичними людьми, щоб йти по життю було легше.
7. Не варто категорично засуджувати інших людей. Це негатив, який нікому не піде на користь.
8. Щоб полюбити себе, варто визнати той факт, що своє життя, своє оточення формує сама людина. Саме вона, а не друзі, вороги, погане начальство, важке дитинство. Звичайно, ніхто не скасовував випадок, удачу, але це лише мала частка, яка впливає на життя і людину в ній.
9. Варто акцентувати увагу на своїх позитивних сторонах, щоб розвивати їх та культивувати.
10. Якщо все дається важко, людина не любить і навіть ненавидить себе, то варто пошукати першопричини. Часто все йде з дитинства чи невдалого досвіду у спілкуванні, у стосунках. В ідеалі, проблеми краще опрацювати з психологом, адже іноді людина навіть і не думає, що в неї щось не так.
Якщо дотримуватися хоча б цих правил, можна сказати, що людина поступово вчитиметься любити себе. І обов’язково його життя зміниться на краще.